• ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Názov projektu:

Kľúč k rozvoju štyroch gramotností

Gymnázium, SNP 1, Gelnica realizuje projekt Kľúč k rozvoju štyroch gramotností, ktorého cieľom je pomocou rozvoja kľúčových kompetencií žiakov v oblastiach čitateľskej, matematickej, prírodovednej a finančnej gramotnosti skvalitniť výchovno-vzdelávací proces a prispieť k zlepšeniu študijných výsledkov žiakov.

Projekt Kľúč k rozvoju štyroch gramotností (akronym K4G, kód projektu: 312011V673) je realizovaný v rámci prioritnej osi 1 operačného programu Ľudské zdroje, na základe výzvy Čitateľská, matematická, finančná a prírodovedná gramotnosť na gymnáziu (OPLZ-PO1/2018/DOP/1.1.1-03). Projekt je orientovaný na cieľovú skupinu 100 žiakov a 13 učiteľov školy, bude prebiehať počas 4 školských rokov v období 11/2019 až 10/2022 (36 mesiacov). Celkové náklady na projekt budú 159 550,34 €, výška poskytnutého nenávratného finančného príspevku bude 151 572,82 €.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.