• Termíny maturitnej skúšky 2023/2024

Riadny termín EČ a PFIČ MS

• 12. marec 2024 (utorok) – slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra
          • 13. marec 2024 (streda) – anglický jazyk, francúzsky jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk, španielsky jazyk, taliansky jazyk
          • 14. marec 2024 (štvrtok) – matematika

Náhradný termín EČ a PFIČ MS sa uskutoční 9. až 12. apríla 2024.

Termíny internej časti MS, okrem PFIČ MS, určia jednotlivým stredným školám vo svojej pôsobnosti príslušné RÚŠS v čase od 20. mája 2024.

Opravný termín externej časti MS a písomnej formy internej časti MS pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční v termíne 3. – 6. september 2024. Dni konania opravného termínu pre jednotlivé predmety určí NÚCEM na základe počtu prihlásených žiakov a zverejní ich najneskôr 2. augusta 2023.

Informácie o maturitnej skúške sú zverejňované na

Študentom odporúčame pri príprave na maturitnú skúšku využiť testy z minulých ročníkov maturít, ktoré sú zverejnené na našej internetovej stránke v časti Maturita.