...že na školských stoličkách ,,nič" nevysedíme a zo školských čias si zapamätáme hlavne to, že sme niekde v jedinečnom triednom zložení boli a niečo parádne spolu zažili, je nám dávno jasné. Práve preto sme sa 17. a 18. 6. 2026 vybrali zbierať spoločné triedne zážitky a kde inam, ako do raja - nášho krásneho Slovenského raja, plného pokoja - na Dedinky. Ráno počasie nevyzeralo veľmi priaznivo, no poctivo sme si ho pri ceste vlakom vymodlili. Po ubytovaní v perfektne zariadenom dome, celom iba pre nás, sme ukážkovo a bez akéhokoľvek zaváhania zdolali Zejmarskú roklinu. Cestu naspäť s prekrásnou scenériou Palcmanskej maše sme si vychutnali lanovkou. Navarili sme si obed, každý podľa svojho gusta - pirohy so smotanou, vyprážanú mozzarelu, či ryžové rizoto. Každý kuchár za sebou vzorne - preeesne tak ako doma upratal a poobedie už patrilo vodným bicyklom. Vlnky, rybky, zákutia priehrady, vietor vo vlasoch, krásny západ slnka a všade pokoj a kľud. Na bicykloch sme opäť vyhladli a na večeru sme si dali chutnú pizzu. Nenechali sme si újsť ani neskorú večernú prechádzku za svitu mesiaca a hviezd k priehradnému múru.
Každá trieda si píše ten svoj jedinečný príbeh. Počasie nám nakoniec vyšlo, atmosféra bola každou sekundou neuveriteľná, tímová, veselá, iba naša. Asi ťažko uveriť, že sme aj spali, veď na správny výlet sa spať nechodí, ale... predsalen, na chvíľu všetko stíchlo. Dospali sme to doma.
Je úžasné, ak má kolektív spoločné záujmy, vie sa skĺbiť, dohodnúť a pre každého je byť spolu jedinečným zážitkom, na ktorý budeme s radosťou spomínať. Krásne dva dni v raji sú za nami a my sa už tešíme na ďalšie naše spoločné tripy budúci rok.
Výletníci II.A/VI.O a tr. uč. L. Škarbeková

